Kościół

Kościół polityczny – czy polityka i kościół powinny iść w parze?


Polska scena polityczna przesiąknięta jest nienawiścią. Nienawiścią prawicy do lewicy i na odwrót. Niestety teraz i kościół który miał być bezstronny coraz częściej jest wykorzystywany w grze politycznej. Dlaczego tak uważam?

Czy to nie oczywiste? Aktualnie prawica rządzi w Polsce, przez co lewica podburza społeczeństwo polskie organizując komitet obrony demokracji i nazywając siebie Polakami gorszego sortu. Co za tym idzie członkowie platformy obywatelskiej robią wszystko by podjudzać Unię Europejską przeciwko PiS, a co za tym idzie za wszelką cenę szargają też reputacją naszej kochanej ojczyzny.

Jak odpowiada Unia wobec PiS?

Bardzo prosto. Po pierwsze wynajmuje agencję, która przekazuje informację że w Polsce sytuacja gospodarcza jest coraz gorsza. Mimo, że mieliśmy najlepszy przyrost krajowego produktu brutto w Europie. Celem tej akcji jest osłabienie złotego, a co za tym idzie wzrost cen. Kolejną rzeczą jaką najprawdopodobniej zrobi związek państw europejskich to śledztwo legislacyjne przeciwko obecnemu rządowi. Jaki to daje skutek? Taki, że część ludzi która obawia się straty dopłat i innych środków unijnych przestanie ufać własnemu rządowi. Osobiście nie jestem przekonany do PiS lecz wychodzę z założenia, że skoro zostali wybrani dajmy im działać. Dajmy im chociaż te dwa lata jak poprzednio. Niestety donosy PO poskutkowały kolejną decyzją uderzającą Unii, która teraz chce zabronić chrztu dzieci.

Czy aby nie jest to zamach na największą religię świata?

Czemu nikt nie zajął się wykreślaniem z Koranu wersów o świętej wojnie? Nie wiem czy tylko ja widzę w tym paranoję, ale szykuje się że jednak muzułmanie przejmą kontrolę nad planetą. Ponieważ ich religia jest pokojowo nastawiona, do tego stopnia, że gwałcą kobiety, kradną czy sprzedają żony. Prawica na szczęście jest konserwatywna do tego stopnia, że raczej nie pozwoli na taki zamach wobec religii w Polsce.

Święta wojna 2. 0 – uchodźcy vs europa

Cała Europa zaczyna odczuwać skutki przyjęcia uchodźców z Syrii. Poczuli już Niemcy, Szwedzi, Francuzi Czy Anglicy. Europejczycy zaczynają rozumieć to jak działają muzułmanie. Jak fanatycznie podchodzą do tematu religii i jak bardzo ich kultura różni się od naszej europejskiej. Zamach w Paryżu i śmierć wielu ludzi nie zmieniła decyzji Pani Merkel o przyjęciu większej ilości Arabów. Co raz częściej ludzie wychodzą na ulice i coraz więcej jest przemocy na tle religijnym niestety media nie chcą o tym mówić. Staramy się być poprawni politycznie tylko nie wiem w jakim celu. Przecież ci Syryjczycy zachowują się jak zwierzęta i z tego co wiem jeśli groźne zwierze porusza się po mieście to odpowiednie służby je łapią lub jeśli jest strasznie groźne to zabijają je.

Dlaczego nie robią tego z uchodźcami?

Ponieważ to jest właśnie ta poprawność, strach przed opinią z innych stron świata. Lecz zadajcie sobie sami pytanie, czy chcecie żeby imigranci byli w waszym kraju? Ja odpowiadam nie. Ponieważ nie chcę się bać, że zgwałcą moją kobietą gdy ta pójdzie na zakupy. Nie chcę się bać o to, że mnie pobiją we czterech lub pięciu w komunikacji miejskiej. Oraz nie chcę się zastanawiać, czy moje dziecko zostanie przypadkiem zaszlachtowane podczas powrotu do domu. Polecam się zastanowić czy iść z komitetem obrony demokracji, który jak judasz was sprzeda za srebrniki. Czy lepiej dać szansę czemuś nowemu i zaryzykować zmiany, a z nimi może lepsze i bezpieczniejsze dni.

Dodaj komentarz