English version / Wersja polska

[Wydarzenia][Przegląd prasy][Punkt widzenia][Książki][Ludzie][Studia i dokumenty][Sylwa]
  Punkt widzenia
 Deklaracja Europejska Chrześcijan, Muzułmanów i Żydów 29 maja 2003.

więcejWezwanie do współodpowiedzial- ności za Ziemię Świętą ogłoszone przez polskich chrześcijan, muzułmanów i Żydów 12 kwietnia 2002.

więcej
Deutsch
FrançaisCentrum Kultury Żydowskiej
Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie - program na czerwiec.

więcej
  PUNKT WIDZENIA»
Potrzeba dekonstrukcji polskiego mitu
Jarosław Naliwajko SJ

W poniedziałek w krakowskim CKŻ odbyło się przedostatnie spotkanie z serii "Żydzi i Polacy - od nowa?". Tym razem gospodarz prof. Jan Woleński zaprosił Bronisława Wildsteina, dziennikarza "Rzeczpospolitej", i ks. prof. Stanisława Obirka, jezuitę z Krakowa. Jako trzeci panelista głos miał zabrać Cezary Michalski, który jednak nie dotarł na spotkanie.

»»

28.05.2003/MT


Człowiek na czas powojenny
Stefan Wilkanowicz
20.03.2003/SW
Wojna się rozpoczęła. Wszystko jest możliwe. Za kilka dni, tygodni czy miesięcy wszystko będzie inaczej na Bliskim Wschodzie - odbudowa, rekonstrukcja polityczna i gospodarcza, nowe problemy i konflikty, poszukiwanie jakiejś równowagi i możliwości rozwoju. Jednocześnie zagrożenie chaosem, frustracją i desperacją.

bioveliss tabs
Żyd od Jezusa
Stanisław Obirek SJ
12.03.2003/MT
Tak, na pytanie "Kim ty właściwie jesteś?", zwykł odpowiadać ks. Romuald Jakub Weksler-Waszkinel. W tej krótkiej odpowiedzi, przypominającej swą zwięzłością inną odpowiedź (Żyd z Wesela) skrywa się dramat podwójnej tożsamości przeżywany nie jako tragedia, ale jako szansa i znak nadziei dany ks. Romualdowi Jakubowi przez Opatrzność.

Praskie olśnienia
Stanisław Obirek SJ
10.02.2003/MT
Jestem ze wsi, no może z miasteczka, ale uwielbiam włóczenie się po miastach. Tak naprawdę w miastach czuję się u siebie w domu, w nich naprawdę mieszkam.

Muzeum Żydowskie w Berlinie...
Izabella Main
20.01.2003/IM
było jednym z kilku miejsc, które zamierzałam odwiedzić w trakcie mojego pobytu, gdyż słyszałam, że jest to miejsce niezwykłe. W listopadowy wieczór dotarłam do kompleksu położonego w centrum Berlina.

Mądrość obserwatora
Stanisław Obirek SJ
10.01.2003/MT
Właśnie skończyłem tłumaczyć książkę o niezwykle ambitnym zamiarze; pokazać, że dla chrześcijanina inne religie to dary dla ludzkości, którymi Bóg uszczęśliwia wyznawców innych religii przez ... Jezusa Chrystusa, w sposób tylko Jemu wiadomy, no i tym, których w taki dziwny sposób zbawia. Rzecz, do której może jeszcze kiedyś wrócę, jak się w Wydawnictwie WAM ukaże.Ling Fluent

https://phytonutrition-sante.com/de/ling-fluent-meinung/
Szybka nauka języków obcych! Nawet do ośmiu języków na raz!


Perle Bleue

https://phytonutrition-sante.com/it/perle-bleue-opinioni/
Problem zmarszczek rozwiązany! Odkryj sekret na wieczną młodość!
Wracać do Sankt Petersburga
Stanisław Obirek SJ
04.12.2002/JP
Ważne pytania Redakcji miesięcznika "Nowaja Polsza", które otrzymałem od Redaktora Naczelnego tego znakomitego pisma, Pana Profesora Jerzego Pomianowskiego i na które, zgodnie z zachętą Redakcji lakonicznie odpowiedziałem, wzbudziły we mnie żywe wspomnienia niedawnego pobytu w Sankt Petersburgu.

Święty obowiązek chrześcijańskiej teologii
Violetta Reder
09.10.2002/SW
Grupa 21 najwybitniejszych amerykańskich uczonych - biblistów, historyków i teologów - wydała 1. września w Bostonie oświadczenie, w którym rewizję chrześcijańskiego nauczania o Żydach i judaizmie nazwała głównym i nieodzownym obowiązkiem teologii w naszych czasach.

Humanitarna perspektywa po smutnej jesieni
El-Hassan bin Talal
16.09.2002/MT
Jako muzułmanina wprawia mnie w zakłopotanie i głęboko obraża fakt, że sprawcy tej masakry mieli czelność występować jako muzułmanie, a swoje działanie uważali za czyn dokonany w imię islamu. Jest to brutalna zniewaga dla prawie dwóch miliardów muzułmanów zamieszkujących Ziemię - pisze książę El Hassan bin Talal.

Końcowe ustalenia
Stefan Wilkanowicz
10.07.2002/SW
śledztwa IPN na temat zbrodni w Jedwabnem - krótki komentarz.

  »

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK

Polska Rada Chrześcijan i Żydów

Serwis internetowy EURODIALOG


Zamów nasz newsletter


Indeks nazwisk / Indeks tematów
Wydarzenia / Przegląd prasy / Punkt widzenia / Książki / Ludzie / Studia i dokumenty / Sylwa
O nas / E-Mail
 
Copyright © FKCh "ZNAK" - 1999-2003