English version / Wersja polska

[Wydarzenia][Przegląd prasy][Punkt widzenia][Książki][Ludzie][Studia i dokumenty][Sylwa]
  Wydarzenia
 Deklaracja Europejska Chrześcijan, Muzułmanów i Żydów 29 maja 2003.

więcejWezwanie do współodpowiedzial- ności za Ziemię Świętą ogłoszone przez polskich chrześcijan, muzułmanów i Żydów 12 kwietnia 2002.

więcej
Deutsch
FrançaisCentrum Kultury Żydowskiej
Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie - program na czerwiec.

więcej
  WYDARZENIA»
Rumunia: był Holokaust

Władze rumuńskie po ostrej reakcji środowisk żydowskich wycofały się z twierdzenia, że w latach II wojny światowej w tym kraju nie było Holokaustu.

»»

18.06.2003/MT


Powolna restytucja mienia żydowskiego w Polsce
13.06.2003/JS
W Polsce przebywają przedstawiciele Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC). Podczas spotkania z premierem wyrazili nadzieję na przyśpieszenie prac nad zwrotem mienia gmin żydowskich, skonfiskowanego przez władze w czasach PRL, oraz stworzenie podstaw do ubiegania się dawnych właścicieli o zwrot majątku prywatnego.

revitalum mind plus
Watykan nie przerwie dialogu z islamem
12.06.2003/MT
- Nie przerwiemy z tego powodu dialogu z islamem - oświadczył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego abp Michael Louis Fitzgerald, komentując w ten sposób wezwanie imama rzymskiego meczetu do świętej wojny z wrogami islamu.

Kowadła dla Makucha i Gierata
10.06.2003/MT
Janusz Makuch i Krzysztof Gierat, twórcy Festiwalu Kultury Żydowskiej, zostali tegorocznymi laureatami nagrody Kowadła, przyznawanej przez krakowskie Stowarzyszenie Kuźnica.

Kraków: Przedłużenie aresztu podejrzanym o wyłudzenia
10.06.2003/MT
Sąd w Krakowie przedłużył o trzy miesiące areszt Feliksowi T. i Stanisławowi B., zamieszanym w nielegalne przejęcia pożydowskich nieruchomości. Obaj podejrzani zatrzymani zostali w lutym br.

Wernisaż fotografii w Krakowie
09.06.2003/MT
"Das jüdische Wien / Żydowski Wiedeń" to tytuł wystawy fotografii Janosa Kalmara, która od wtorku zagości w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Wizyta Amerykanów
09.06.2003/MT
Podróż po Polsce odbywa grupa Amerykanów z Holocaust Educational Foundation. W weekend byli w Łodzi, teraz ruszyli w dalszą drogę do Lublina, Lwowa, Krakowa, Wrocławia i Pragi.


Jinx

https://phytonutrition-sante.com/pl/jinx-repellent-magic-formula-opinie/
Od dzisiaj szczęście będzie Ci sprzyjać przez cały czas! Koniec wiecznego pecha!


Neofossen

https://phytonutrition-sante.com/pl/neofossen-ocena-efektywnosci/
Odchodzanie nie było jeszcze nigdy takie proste! Sprawdź tą metodę !

Chrześcijańsko-żydowskie seminarium w Laskach
07.06.2003/MT
Działający w podwarszawskich Laskach Ośrodek Ekumeniczny im. Jana XXIII sióstr franciszkanek prowadzi cykl seminariów dla młodzieży licealnej i akademickiej pod hasłem "Wiosna jedności". W jego ramach 10-12 czerwca odbędzie się spotkanie poświęcone relacjom chrześcijańsko-żydowskim.

Śmierć Moellemanna
06.06.2003/MT
Juergen Moellemann, były wiceprzewodniczący niemieckich liberałów, oskarżany ostatnio o antysemityzm, zginął w czwartek podczas wykonywania skoku spadochronowego. Zdaniem świadków i policji najprawdopodobniej było to samobójstwo.

Amerykańscy Żydzi i Arabowie na rzecz pokoju w Izraelu
06.06.2003/MT
Dzień po spotkaniu przywódców Izraela, Autonomii Palestyńskiej i USA w jordańskiej Akabie dwie organizacje amerykańskie, żydowska i arabska, podjęły wspólną inicjatywę promowania "mapy drogowej" - międzynarodowego planu uregulowania konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

  »

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK

Polska Rada Chrześcijan i Żydów

Serwis internetowy EURODIALOG


Zamów nasz newsletter


Indeks nazwisk / Indeks tematów
Wydarzenia / Przegląd prasy / Punkt widzenia / Książki / Ludzie / Studia i dokumenty / Sylwa
O nas / E-Mail
 
Copyright © FKCh "ZNAK" - 1999-2003