Dom

Fakty o profesjonalnym odpluskwianiu

Odpluskwianie to różne zabiegi, których celem jest zwalczanie pluskiew. Pasożyty te są na tyle trudne w likwidacji, że stosowanie domowych czy amatorskich sposobów walki z nimi, najczęściej okazuje się zupełnie nieskuteczne. Dlatego profesjonalne odpluskwianie najlepiej zamówić od razu po odkryciu pierwszych śladów obecności insektów w mieszkaniu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyglądają ślady po ugryzieniach pluskwy?
  • Czy odpluskwianie jest skuteczne?
  • Jak się przygotować do odpluskwiania?
  • Ile kosztuje odpluskwianie w Warszawie?

Pluskwy od setek lat żyją w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka. Uważa się, że ten pasożyt atakował naszych przodków już w czasach jaskiniowych. W drugiej połowie XIX w. rozwój przemysłu chemicznego zaowocował stworzeniem skutecznych środków owadobójczych. Ich stosowanie zepchnęło problem pluskiew na margines. Ale współcześnie obserwujemy postępującą inwazję tych insektów. Pluskwy znajdowane są nawet w środkach komunikacji miejskiej takich, jak autobusy czy pociągi. 

Jak wyglądają ślady po ugryzieniach pluskwy?

Szansę na spotkanie z żywą pluskwą są raczej znikome, ponieważ owady te wiodą skryty tryb życia. Większość czasu spędzają w ciasnych kryjówkach, które opuszczają wyłącznie podczas nocnego żerowania. Dlatego dopóki populacja pluskiew w mieszkaniu nie jest odpowiednio duża, problemu można nie zauważać nawet przez kilka tygodni. Ale zawsze pojawiają się ślady po ugryzieniach pluskwy.

Insekty karmią się wyłącznie krwią ssaków, a jako źródło pożywienia upodobały sobie człowieka. Gryzą nocami w nieosłonięte części ciała w miejsca, gdzie skóra jest najcieńsza, czyli najczęściej w pachwinach i na wewnętrznej stronie kończyn. Ślady po ugryzieniu pluskwy to od dwóch do czterech maleńkich czerwonych punkcików, ułożonych blisko siebie.

Czy odpluskwianie jest skuteczne?

Profesjonalnie wykonane odpluskwianie jest bardzo skuteczne nawet wtedy, gdy populacja insektów jest już całkiem spora. Kluczem do sukcesu jest wybór specjalistycznej firmy DDD, której pracownicy posiadają wiedzę i doświadczenie w odpluskwianiu oraz sprzęt niezbędny do przeprowadzenia tych zabiegów. 

Należy także wiedzieć, że zwalczanie pluskiew powinno być wykonane dwukrotnie w odstępach około 2 – 3 tygodni. Tylko wtedy można zyskać gwarancję, że likwidacji ulegną równieże te osobniki, które podczas pierwszego zabiegu były w stanie larwalnym albo jeszcze w jajach.  

Jak się przygotować do odpluskwiania?

Aby zwalczanie pluskiew było maksymalnie skuteczne, warto odpowiednio przygotować mieszkanie do odpluskwiania. Podstawową czynnością jest usunięcie pościeli z łóżka i wyciągnięcie materaca tak, aby technik miał dostęp do konstrukcji mebla. To właśnie w jej zakamarkach najczęściej gnieżdżą się insekty. 

Warto również wykonać inne czynności, których celem jest przygotowanie mieszkania do odpluskwiania. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej firmy Dezpro, która specjalizuje się w odpluskwianie Warszawa. Można także zadzwonić na infolinię i porozmawiać z konsultantem o tym, jak przygotować się do zwalczania pluskiew w domu. 

Ile kosztuje odpluskwianie w Warszawie?

Odpluskwianie Warszawa w Dezpro to koszt od 200 zł wzwyż. Na finalną cenę wpływ ma przede wszystkim ilość pomieszczeń sypialnianych i liczba łóżek. Najskuteczniejszą metodą okazuje się zamgławianie ULV na pluskwy, podczas którego substancja owadobójcza rozpylana jest w pomieszczeniach w postaci tzw. zimnej mgły. 

W cenie 200 zł odpluskwianie przez zamgławianie ULV możesz wykonać również w kuchni i łazience. Najpierw jednak trzeba te pomieszczenia odpowiednio przygotować do zwalczania pluskiew. Standardowo zabieg wykonywany jest w sypialni, pokoju dziennym oraz w salonie.