Dom

Jak dobierać nowoczesne lampy i oświetlenie do swojego domu?

W modernistycznym designie liczy się przestrzeń, którą można optycznie powiększyć, za pomocą prawidłowego oświetlenia pomieszczeń. Z tego powodu powinniśmy przewidzieć ilość potrzebnego oświetlenia poszczególnych pokoi. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia możemy wyeksponować każdy detal nowoczesnych pomieszczeń. To w tych szczegółach tkwi sekret minimalizmu.

Każda kuchnia oraz jadalnia powinny być bardzo jasnymi przestrzeniami. Prawidłowo zaprojektowane lampy do kuchni w tych pomieszczeniach sprawią, że czas spędzony w niej spędzony oraz spożywanie posiłku, będą przyjemnością. W kuchni najlepiej sprawdzają się lampy w stylu skandynawskim całkowicie pozbawione klosza.

nowoczesne lampy wiszące do kuchni - szklane

Lampy sufitowe

Genialnym rozwiązaniem nowoczesnej kuchni jest zastosowanie oświetlenia w formie lampek LED umieszczonych w suficie podwieszanym. Dobrym rozwiązaniem dla minimalistycznej kuchni, o wysokim suficie, jest wybór prostej lampy z dużym, geometrycznym wzorem zamiast klosza.
 
Minimalizm znalazł miejsce w sercach wielu projektantów wnętrz. Zauroczył estetów i fanów państw Skandynawskich oraz Islandii. Minimalistyczny design wnętrz charakteryzuje się jednolitymi i spokojnymi kolorami. Nowoczesną przestrzeń projektuje się w jasnych i neutralnych barwach. Pomieszczenia, kreowane zgodnie z ideą minimalizmu, powinny wywoływać wrażenie uporządkowania. Ograniczona liczba dekoracji stosowana w projektach tych pomieszczeń wymaga od designerów perfekcjonistycznego podejścia do każdego elementu pokoju. Oświetlenie pokoi pełni więc wyjątkową rolę dekoracyjną w minimalistycznych pomieszczeniach.

Modernistyczne rozwiązania w pokoju dziennym

Pokój dzienny powinien być dobrze oświetlony. Kreując wnętrze salonu w stylu skandynawskim, zwróć uwagę na ilość wymaganego oświetlenia. Rezygnując ze zbędnych dekoracji, możemy pozwolić sobie na zakup różnorodnych lamp: https://lumigo.pl/rodzaj/kuchnia-i-jadalnia/

Lampy wiszące – w celu skierowania oświetlenia do najczęściej używanych przestrzeni warto wybrać lampy wiszące wielopunktowe. Mogą one mieć formę żyrandoli ozdobionych prostymi, metalowymi elementami w neutralnych kolorach.

tuby sufitowe do kuchni - biała meble

Lampy stojące – przy Twoim ulubionym fotelu, podczas czytania książek, idealnie sprawdzi się minimalistyczna lampa stojąca. Jest ona praktyczna, ze względu na oświetlanie określonej przestrzeni, ale także pełni funkcje dekoracyjne. W modernistycznych wnętrzach świetnie prezentują się lampy stojące na trzech drewnianych nogach. Dobrym wyborem będzie także lampa stojąca na prostej, cienkiej, metalowej nodze.

Kinkiety – salon może wieczorem zamienić się w prawdziwie klimatyczną przestrzeń. Wystarczy tylko, że zadbamy o jego nastrojowe oświetlenie. W tej roli świetnie sprawdzają się kinkiety. Najpiękniejsze modele nowoczesnych lamp ściennych to proste, geometryczne płyty matowego szkła. Najlepiej komponują się z minimalistycznymi wnętrzami, gdy mają kształt podstawowych figur geometrycznych oraz neutralne barwy.